Turkcell T80’i kutusundan çıkarıyoruz

Turkcell’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni akıllı telefonu T80’i kutusundan çıkardık.

Şu anda önümüzde Turkcell’in kendi markasıyla çıkardığı en yeni akıllı telefonu T80 var. T80, T serisinin 10’uncu üyesi. Kutuyu açıp içinden neler çıktığına birlikte bakalım ve telefonu gözden geçirelim.

Tasarım Özellikleri

Kutunun kapağını açtığımızda karşımıza doğrudan T80 çıkıyor. Telefonun üzerinde teknik özelliklerinin yer aldığı bir jelatin var. Kutunun içinden şarj adaptörü, kablosu ve kulaklık çıkıyor. Diğer kutudan ise ekran koruyucu, sim kart kapağı çıkarmak için aparat, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor.

Donanım Özellikleri

5.2 inç Full HD ekranı bulunan telefonun 2 GB Ram ve 16 GB dahili depolama kapasitesi bulunuyor. Fiziksel ana ekran tuşu aynı zamanda parmak izi okuyucusu görevi de görüyor. Telefonun ön kamerası 13 MP. Telefonun işlemcisi ise 8 çekirdekli SnapDragon 8940. Telefonun arka kısmında ise biri 13 MP diğeri 2 MP olmak üzere iki kamera ve flaş bulunuyor.  2 MP’lik ikinci kameranın en önemli işlevi fotoğraflara derinlik katması.

Telefonun sağ kısmında ses ve açma kapama düğmeleri bulunuyor. Sim ve sd kart yuvası ise sol tarafta. Android 7.1 işletim sistemine sahip telefon Bip, Fizy, TV+, Dergilik, LifeBox gibi çeşitli Turkcell uygulamaları yüklü olarak geliyor.

T80, tarifeye ek olarak 39 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Peşin alınmak istendiğinde fiyatı ise 1299 TL. T80’in daha detaylı incelemesi için bizi takip etmeye devam edin.

T80 Teknik Özellikleri

Ekran

5.2’’ Full HD Ekran

1920 x 1080 Ekran çözünürlüğü

Donanım

Qualcomm 8 çekirdekli işlemci (1.4GHz*4) + (1.1GHz*4)

2 GB RAM

16 GB dahili depolama kapasitesi (128 GB’a kadar  mikro SD kart ile artırılabilir)

VoLTE

Dolby Audio Ses Sistemi

Kamera

13MP + 2MP çift arka kamera / 13MP flaşlı ön kamera

Otomatik netleme

1080p Full HD Video Kayıt

Derinlik efekti ve istenilen noktaya odaklama

Farklı Çekim Modları

İşletim sistemi

Android Nougat

Turkcell Uygulamaları

BiP, fizy, TV+, Dergilik, lifebox, Akademi, GollerCepte, Hesabım, UpCall

Diğer özellikler

4.5G ile 300 Mbps’ye kadar indirme hızı

Metal kasada gold ve gri renk seçeneği

Parmak izi okuyucu