Teradata ve Komtaş iş birliğine gidiyor

Teradata ve Komtaş iş birliğine gidiyor

Yeni iş birliği ile birlikte Teradata, bünyesinde bulunan pazarlama, satış, destek ve profesyonel hizmetleri Türkiye pazarına Komtaş Bilgi Yönetimi üzerinden sunacak. Teradata gerçekleştirilen bu iş birliği sayesinde Türkiye’deki faaliyetlerini genişletirken yerel müşterilerine kritik iş çözümleri konusunda destek olmaya devam edecek. Ayrıca finans, telekomünikasyon, perakende, üretim ve kamu kurumlarının dijital dönüşüm yolculukları desteklenecek ve en son teknoloji çözümleriyle doğru iç görülere ulaşmaları sağlanacak.

İş birliğinin tanıtıldığı toplantıda konuşan Komtaş Genel Müdürü Yüksel Çomak, “Teradata ortaklığı, veri yönetimi ve analitik çözümler yolculuğumuz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bizler veri bilimi ve analitiğin dijital dönüşümün temelinde olduğuna ve gelecekte pazarın şekillenmesinde yıkıcı bir güce sahip olacağına inanıyoruz. Bu ortaklıkla, dijital dönüşüm yolculuğu için müşterilerimize uçtan uca çözümler sunmak için her zamankinden daha güçlü olacağız” dedi.

Çomak sözlerine şu şekilde devam etti: “İnanıyoruz ki teknolojik yeniliklerin değeri sadece teorik olarak gösterilemiyor. Bu teknolojinin nasıl bir katkısı olduğunu anlamak için dokunmanız ve anlamanız gerekiyor. Bizi rakiplerimizden farklı yapan da aslında bu. Bizler iş çözümlerine odaklanırız, son teknolojileri müşterilerimizin kritik dijital göstergeleri anlamasına yardımcı olmak ve bu göstergelerin, işlerine nasıl katkı sağlayacağını göstermek için hızlıca prototiplerle denenmelerini sağlayabiliriz. Son teknolojileri müşterilerimizin gerçek hayattaki operasyonlarına uyarlayarak katma değerli çözümler sunarız.”

Bu iş birliği Komtaş’ın önümüzdeki dönemde de çözüme odaklanmaya devam edeceğini ve yerel firmaların veri odaklı bir organizasyon haline gelmeleri için ihtiyaç duyduğu çözümleri sağlayacağını gösteriyor. En güçlü iş ortaklarıyla Komtaş, gücüne güç katarak doğru ürün ve çözümleri endüstrilerin ihtiyacına uyarlamaya devam etmeyi hedefliyor.