Schneider Electric, Aydınlatma ve İnşaat Fuarında çözümlerini tanıttı

Schneider Electric, Aydınlatma ve İnşaat Fuarında çözümlerini tanıttı

Schneider Electric, aydınlatma ve bina servis teknolojileri alanında dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Light & Building’de (Aydınlatma ve İnşaat) yer aldı. Frankfurt’ta gerçekleşen fuar, Schneider Electric’in ürün ve çözümler geliştirdiği akıllı ev ve akıllı binalar için entegre otomasyon/IOT alanlarına odaklanıyor.

Bu yıl 2.600’ü aşkın katılımcının yer aldığı fuarda; aydınlatma, elektrik ve elektronik ile ev ve bina otomasyonu konusunda yeni ürün ve teknolojiler sergilendi. Schneider Electric, IoT mimarisi EcoStruxure ile fuarda büyük ilgi topladı. LON, BACnet, EnOcean, Z-Wave and KNX gibi bina otomasyonunda standartlaşmış güvenli protokoller ve akıllı ev ve akıllı binalar için mekanik, aydınlatma, enerji ve güvenlik otomasyonu çözümleri ön planda yer aldı.

Schneider Electric, aynı zamanda Danfoss ve Somfy iş birliğiyle hayata geçirdiği, binalar için güvenilir, hızlı ve açık bağlantı sunan Bağlanabilir Ekosistemi’ni (Connectivity Ecosystem) tanıttı. Tüm kullanıcı arayüzleri ve başlıca iletişim protokolleri ile uyumlu çalışan bu sistem, akıllı ev ve akıllı bina yönetiminde uzun vadeli, etkin çözümler için geliştirildi.

Akıllı ev ve akıllı binalarda, özellikle çoklu kullanıcı ortamlarında, farklı partilerin bir arada çalışmasında yaşanan sorunlar ve satış sonrası hizmetlerdeki eksiklikler büyük çaplı sorunlar yaratabiliyor. Sistemlerin binaya montajında ekiplerin yeterli donanımda olmaması uzun vadeli sorunlara yol açıyor. Endüstrinin öncü kuruluşları olan Schneider Electric, Danfoss ve Somfy, bu sorunlara entegre, basit yönetilebilen ve kalıcı çözümler sunmak için güçlerini birleştirdi.

Bu iş birliği ile 3 şirketin toplamda 300 yıllık innovasyon deneyimi bir araya geliyor ve rezidanslar, orta ölçekli binalar ve otellerde daha güçlü ve hızlı bir bağlanabilirlik sunulmasına olanak tanınıyor. Akıllı ev ve akıllı bina için geliştirilen sistem ile entegre bağlanabilirlik sağlanabiliyor.