Samsung yeni akıllı takip cihazı Connect Tag’ı duyurdu

Samsung yeni akıllı takip cihazı Connect Tag’ı duyurdu

Anahtarlık şeklinde olan Samsung’un akıllı takip cihazıyla yerini kaybetmek istemediğiniz her şeyi takip edebiliyorsunuz. Çocuğunuzun sırt çantasına, arabanızın anahtarına, köpeğinizin tasmasına, hatta otomobilinizin içine yerleştirerek haritada nerede olduğunu görebilirsiniz. NB-IoT teknolojisine dayalı olan yeni cihaz, kablosuz bağlantısını çok düşük enerji tüketimi ile sürdürebiliyor.

GPS, WiFi ve Cat M1 bağlantı teknolojilerini destekleyen cihaz, Samsung’un SmartThings ekosisteminin bir parçası. Akıllı telefona yüklenen bir uygulama üzerinden yönetilebilen Connect Tag’ın yerini kolayca belirleyebiliyorsunuz. Connect Tag, piyasada bulunan Bluetooth takip cihazlarına benzer bir şekilde çalışıyor. Cihaz ayrıca coğrafi sınırlama özelliğine de sahip. Örneğin Connect Tag’ın içinde olduğu sırt çantanızı birisi çaldığı takdirde sizden uzaklaştığı anda telefonunuza uyarı geliyor ve çantanızın çalındığını anlayabiliyorsunuz. Ya da otomobiliniz kapının önündeyken birdenbire belirlediğiniz sınırların dışına çıktığında otomobilinizin çalındığını anlayabiliyorsunuz. Benzer bir şekilde kalabalık bir otoparka park ettiğiniz otomobilinizi kolayca bulabilmenizi sağlıyor.  4,2 cm x 1,19 cm boyutlarında olan cihaz çarpmalara, düşmelere dayanıklı bir şekilde tasalanmış. Aynı zamanda su geçirmezlik özelliklerine de sahip. Tam şarj edildiğinde 1 haftalık bir kullanım sunuyor.

Henüz fiyatı belli olmayan Connect Tag’ın önümüzdeki aylarda satışına başlanması bekleniyor. Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise henüz belli değil.