Panasonic Toughpad FZ-G1 modelini yeniledi

Panasonic Toughpad FZ-G1 modelini yeniledi

Panasonic Panasonic Toughpad FZ-G1’in son sürümünde belleği ve depolama alanını iki katına çıkardığını ve işlemcisini ise 7’inci nesil Intel Core i5’e yükselttiğini duyurdu. Güçlü ve tamamen dayanıklı Panasonic tablet ile birlikte kullanılan isteğe bağlı yüksek çözünürlüklü termal kamera, çok yönlü yapılandırılabilir kurulumuyla geniş kurumsal sektör ve uygulama yelpazesine uygun bir yenilik olarak geldi.

Tamamen dayanıklı beşinci nesil Panasonic Toughpad FZ-G1, yükseltilmiş Intel Core i5-7300U vPro işlemcisiyle daha fazla performansı daha düşük güç tüketimiyle sunuyor. Ayrıca bellek miktarı 8GB’a, depolama kapasitesi ise 256GB SSD olacak şekilde iki katına çıkarıldı.

Windows 10 Pro işletim sistemine sahip olanToughpad FZ-G1, açıkhavada ekranı görülebilen tabletlerin referans noktası olarak sahadaki çalışanların açıkhava senaryolarındaki kullanımı için uygun bir cihaz. Kapasitif 10 parmak çoklu dokunmatik ekranı, yağmurda bile verimli kullanım için su geçirmez IP55 sayısallaştırıcı kalemi ve esnek bir biçimde yapılandırılabilen girişleriyle bu cihaz, yüksek çözünürlüklü belgeleri sahada görüntülemek için kullanılabilmenin yanı sıra donatıldığı bağlantı seçenekleriyle nerede olursa olsun görev yapabiliyor. Esnek yapılandırma girişleri, kurumsal kullanıcılara ihtiyaç duydukları geleneksel giriş seçeneklerini kompakt, tamamen dayanıklı ve hafif bir form faktörde sunuyor.

Termal görüntüleme uygulamaları

İsteğe bağlı olarak Flir Termal Kamera’nın eklenmesiyle tablet; sahadaki çalışanların oldukları yerde hatasız termal görüntüleri yakalayıp işleyebilmesine, aynı iş hattının başka uygulamalarıyla birleştirebilmesine ve görüntülere QR kodu gibi üst veri içerikleri ekleyebilmesine imkan sağlayarak kullanıma özel en uygun araç oluyor.

İtfaiye, acil servis ve savunma gibi ısı takip uygulamasının kullanımının yaygın olduğu sektörlerin yanı sıra çözüm, üretim sektöründe hat kontrolü ve kalite güvence; altyapı ve saha hizmetlerinde bakım, onarım; enerji, petrol, havacılık, otomotiv ve inşaat sektörlerinde ise tanılama ve varlık yönetimi gibi alanlarda kullanılabiliyor.

Termal görüntüleme uygulamaları Panasonic tarafından tasarlanmış olup gücünü 20 yıldır kusursuz donanım ve yazılım çözümlerini sağlamasından alıyor. Yüksek video çözünürlüğüne (160×120) sahip olan Flir Lepton 3.5 termal kamera 8 fps kare oranına sahip olup 5ºC üstünde veya altında bir kesinlik ile 450ºC’ye kadar sıcaklıkları ölçebiliyor (yüksek kesinlik modu: -10℃’den 140℃’ye ±5℃ veya ±5%, daha geniş menzil modu: : -10℃’den 450℃’ye ±10℃ veya ±10% ile).

mPOS çözümü

Panasonic Toughpad FZ-G1 tablet için yakın zamanda piyasaya sürülen diğer seçenekler arasında entegre mobil satış noktası çözümü yer alıyor. Özel üretim ve entegre mobil ödeme cihaz tutacağı, tableti sorunsuzca kaplayarak Ingenico iSMP4 ve Verifone e355 gibi birinci sınıf mobil ödeme çözümleriyle birlikte kollayca kullanılabiliyor.

Entegre cihaz tutucu, Panasonic FZ-G1’i perakende ve turizm sektörlerinde sıra azaltma, sipariş alma, masada ödeme, satış destek, uçak içi satın alma ve saha satış gibi alanlarda mükemmel bir mobil ödeme çözümü haline getiriyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili “Bu son yükseltmelerle pazardaki en popüler tamamen dayanıklı tabletlerden birini uzun süre kullanılacak şekilde düzenliyoruz. Bunu sürekli olarak eklediğimiz işlevsellik ve uygulamalarla birleştirdiğimizde ortaya neredeyse tüm sektörlerdeki bütün çalışanların belirli ihtiyaçlarına cevap verebilecek kadar esnek bir dayanıklı mobil cihaz ortaya çıkıyor” dedi.

Mobil çalışanlar için tasarlandı

Bir Windows 10 Pro cihazı olan Panasonic Toughpad FZ-G1 tableti, 11 saate kadar çalışan batarya ömrüne (MobileMark 2014, tercihe göre büyük batarya ile 22 saate kadar) ve sahada ihtiyaç duyulduğu süre boyunca çalışabilmesi için tercihe göre cihaz çalışırken batarya değiştirme seçeneğine sahip. Kapsamlı aksesuar ve eklenti ekosistemiyle ister taşınır durumda ister bir aracın içinde monte edilmiş olsun, cihazın her ortamda kullanılabilmesi güvence altına alınıyor. Panasonic’in tamamen dayanıklı geniş cihaz yelpazesindeki diğer modeller gibi bu tablet de MIL-STD 810G ve IP65 derecelerine sahip olup zorlu koşullarda bile kullanılabiliyor. Termal kamera ve mobil ödeme çözümünün yanı sıra cihazın, aralarında 2D barkod okuyucu; GPS, micro SD; ikinci bir USB 2.0 bağlantı noktası; kablolu LAN ve akıllı kart okuyucunun yer aldığı esnek yapılandırma seçenekleri bulunuyor.