Microsoft 365 Business KOBİ’lerin gücüne güç katıyor

Microsoft 365 Business KOBİ’lerin gücüne güç katıyor

Microsoft, Office 365’ten Windows Pro’ya, cihaz yönetiminden otomatik güncellemelere kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilen Microsoft 365 Business paketi ile KOBİ’lere dijital dönüşüm yolunda rehberlik etmeyi amaçlıyor. Microsoft 365 Business paketi KOBİ’lerin bilişim alanındaki ihtiyaçlarını uygun maliyetlerle karşılıyor.

KOBİ’lerin ihtiyaçları, beklentileri, imkanları ve personel sayıları göz önünde tutularak hazırlanan yeni paket Word, Excel, PowerPoint gibi üretkenlik ve iş birliği uygulamaları; tedarikçiler ile dosya paylaşımı için SharePoint ve OneDrive; e-posta için Outlook; müşteri, çalışma arkadaşları, sohbet tabanlı ekip çalışması için Microsoft Teams’in bulunduğu Office 365 paketini içeriyor.

Microsoft 365 Business verimliliği artırıyor

E-posta, sohbet, çevrimiçi toplantılar ile bağlanırlığı kolaylaştıran paket, KOBİ’lerin iletişimini en üst düzeye çıkarabilmelerini ve en verimli iletişim aracını kullanabilmelerini sağlıyor. Outlook, SharePoint ve OneDrive İş ile çalışanlar hareket halindeyken de kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sürdürebiliyorlar. Skype Kurumsal ise çevrimiçi toplantıların gerçek hayatta olduğu gibi yüz yüze kolayca yapılabilmesini sağlarken, anlık sohbetlerle işlerin hızlı bir şekilde halledilebilmesini sağlıyor. Ayrıca çalışanların ve iş ortaklarının her yerden birlikte çalışabilmelerine imkân sağlıyor. Microsoft 365 Business sayesinde şirket çalışanları birlikte çalıştıkları ekip arkadaşları ya da şirket dışındaki müşteriler ya da iş ortakları ile belge oluşturabiliyor, bu belgeleri paylaşabiliyor ve aynı belge üzerinde aynı anda çalışabiliyorlar.

Microsoft Teams, şirket içi ekiplerin her yerden ve her zaman iletişimde kalmalarına ve birlikte çalışabilmelerine yardımcı oluyor. Office 365, çalışanlara hareket halindeyken dahi verimli bir şekilde çalışabilmelerini sağlayan gelişmiş araçlar sunuyor.

Microsoft 365 Business’in sağladığı bir diğer avantaj ise güvenlik. Yapılan araştırmalar, siber saldırıların yüzde 43 gibi büyük bir oranının küçük işletmeleri hedeflediğini gösteriyor. Son birkaç yıldır yaşanan fidye yazılımı saldırıları da bunun en önemli göstergelerinden biri. Yeni paket bu tarz saldırılara karşı da güvenlik sağlıyor. Şirketlerin cihazlarının ve yazılımlarının virüs, fidye yazılımları ve kötü amaçlı yazılımlara karşı otomatik olarak güncellenmesini sağlıyor.

Microsoft 365 Business

Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Microsoft olarak vizyonumuz kurumlara ve bireylere daha fazlasını başarmaları için güç katmak. Bu vizyon çerçevesinde girişimciler ve KOBİ’ler önemli bir yer tutuyor. Bugün dünyaya yön veren teknoloji şirketleri geçmişte birer KOBİ olarak iş hayatına adım attılar. Onları bugünlere taşıyan en büyük güç ise teknoloji idi. Teknolojiye inanarak ve yatırım yaparak, dinamikleri değiştirdiler, kendi başlarına birer güç oldular. Biz de KOBİ’lerimizin dijital dönüşüm yolculuğunda onların çözüm ortağı olarak, hem deneyimlerimiz hem de onlara özel çözümlerimizle yanlarında olmak istiyoruz. Bu kapsamda Microsoft 365’i bugünün KOBİ’si ve yarının küresel şirketi arasında bir köprü olarak görüyoruz.”