HoloLens Avrupa’da büyük ilgi görüyor

HoloLens Avrupa’da büyük ilgi görüyor

Artırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanımı, çalışanların ve işletmelerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlaması gibi çeşitli avantajları sayesinde tüm dünyada her geçen gün artıyor. Microsoft’un geliştirdiği artırılmış gerçeklik teknolojisi HoloLens de bu ilgiden payını alıyor. Microsoft, HoloLens’i önümüzdeki günlerde aralarında Türkiye, İtalya, Portekiz, Romanya ve Macaristan gibi ülkelerin bulunduğu 29 pazarda daha sunmaya başlayacak. Türkiye, Ortadoğu bölgesinde HoloLens’in pazara sunulduğu ilk ülke olacak. HoloLens daha önce ABD, Yeni Zelanda, İngiltere, Japonya, Almanya, İrlanda, Kanada, Çin, Fransa ve Avustralya olmak üzere 10 ülkede satışa sunulmuştu.

HoloLens iş süreçlerinde hız ve verimlilik sağlıyor

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Microsoft HoloLens ve Windows Deneyimlerinden Sorumlu Genel Müdürü Lorraine Bardeen şunları söyledi: “Microsoft olarak, tüm bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için destek olmayı misyon edindik. Artırılmış ya da karma gerçeklik, dünya çapındaki müşterilerin ve şirketlerin bugüne kadar yapılması mümkün olmayan şeyleri yapmalarına yardımcı olma potansiyeline sahip. Bu deneyimler, işletmelerin ve çalışanlarının önemli görevleri daha hızlı, daha güvenli ve verimli bir şekilde tamamlamalarına ve müşteri ile ortaklarıyla kuracakları yeni iletişim yolları yaratmalarına yardımcı olacak.”

Microsoft, artırılmış ve karma gerçeklik oluşturulmasını sağlayacak teknolojilere büyük yatırımlar yapıyor ve bu konuda ekosistem oluşturulması için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

HoloLens