GameX, kapılarını açtı

GameX, kapılarını açtı

Dijital oyun dünyasının Türkiye’deki en önemli etkinliklerinden biri olan GameX 2017, kapılarını ziyaretçilere açtı. Bazı ziyaretçilerin açılış için kapıda beklediği etkinliğin ilk günü oldukça hareketli başladı. Etkinlikte, çeşitli şovlar, dijital gösteriler, robot savaşları ve Cosplay yarışmaları gibi ç eşitli eğlenceler yer alacak. Fuar, 17 Eylül Pazar günü akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.

GameX, oyun tutkunlarını 12’inci defa buluşturuyor ve özellikle Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’dan şirketlerin ve oyuncuların büyük ilgisini çekiyor. Rönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen etkinliğe 100’ü aşkın yerli ve yabancı şirket katılıyor.

Bu sabah gerçekleştirilen açılış törenine Rönesans A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, OYUNDER Başkanı Tansu Kendirli, BoaCompra CEO’su Alain Delcourt ve çeşitli şirketlerin üst düzey temsilcileri katıldı.

İş Bankası Maximum Kart’ın ana sponsorluğunu üstlendiği etkinlikte MMORPG Black Desert Online’ın yapımcısı Pearl Abyss de hayranları ile buluştu. Ayrıca, Rocwise Entertainment (Soldiers of the Universe), Proud Dinosaurs (Macrotis), Abyss Gameworks (Tartarus), Imagine Codes (Deliçeri), NTT Game, Bigpoint Games gibi çeşitli oyun firmaları da etkinlikte yerini aldı.

Rönesans A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, dünyada çevrimiçi oyunları oynayan oyuncuların sayısının her geçen gün hızla arttığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:”Bu alanda yeni bir sektör dahi oluştu ve hızla gelişmeye devam ediyor. Bu sektör e-spor sektörüdür. Çevrimiçi oyunlarla birlikte küresel yarışmalar düzenleniyor. Bu yarışmaları yayınlayan TV kanalları dahi var. Bu yarışmaların ödülleri milyon dolarlarla ifade ediliyor. E-spor Türkiye’de binlerce kişinin ilgilendiği önemli bir sektör haline geldi.