Defne Telekomünikasyon, yeni ürünlerini Barselona’da tanıttı

Defne Telekomünikasyon, yeni ürünlerini Barselona’da tanıttı

Defne Telekomünikasyon Barselona’da düzenlenen telekomünikasyon alanında dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan Dünya Mobil Kongresinde 3 yeni ürününü tanıttı.

20’den fazla ülkede 500 milyonun üzerinde aboneye servis veren, 25’ten fazla mobil operatöre dijital çözümlerini sunan Türk yazılım firması Defne Telekomünikasyon, Dünya Mobil Kongresinde 3 yeni ürünüyle yer alırken müşterilerini, teknoloji partnerlerini ve iş ortaklarını da standında ağırladı.

Yeni ürünler büyük ilgi gördü

Şirket, Intelligent Marketing Platform (Akıllı Pazarlama Platformu), Voice Chat (Akıllı IVR Platformu) çözümü ve Omni-Channel Service Platform (Çoklu Kanal Servis Platformu) ürünlerini tanıttı. Yapay zeka ve makine öğrenimi fonksiyonları ile güçlenen Akıllı Pazarlama Platformu, mobil operatörlere servislerini pazarlama konusunda gerçek zamanlı ve öngörülü (predictive) analitik fonksiyonları sunuyor. NLP (Doğal Dil İşleme) ve yapay zeka teknolojileri ile zenginleşen Voice Chat, operatörlerin abonelerine gerçek zamanlı interaktif müşteri deneyimi vermelerini sağlıyor. Servis Yaratma Ortamı ve Servis Entegrasyon ve İşletme Uygulaması fonksiyonları ile dijital servislerin hızlı ve kolay bir şekilde yaratılmasını, abonelere sunulmasını sağlayan Omni-Channel Service Platform’uVAS konsolidasyonunu destekliyor.

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, Dünya Mobil Kongresinde tanıttıkları 3 yeni ürünle ilgili olarak, “Intelligent Marketing Platform machine learning teknolojisiyle mobil operatörlere daha kapsamlı bir pazarlama çözümü sunarken, Voice Assistant yapay zeka fonksiyonu ile abonelerin müşteri hizmetlerini aradığında karşısına çıkan menülerde kaybolmak yerine, söylediğini doğru bağlamda anlayıp verilere dayalı doğru cevabı anında verebilen bir sistemle karşılaşmasını sağlayacak. Omni-Channel Service Platform ise operatörler komplike projelerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde üretip abonelerine sunmalarını ve müşterilerine kanaldan bağımsız olarak kusursuz bir deneyim yaşatmalarını sağlayacak. MWC 2018’de ürünlerimize gösterilen büyük ilgi bizi memnun etti. Fuar sonrası yeni ürünlerimizin yeni pazarlarda kurulumlarını yapacağız” açıklamasını yaptı.