1440, şirketleri yeni bir boyuta taşıyor

1440, şirketleri yeni bir boyuta taşıyor

Sektörün gazetecilik, iletişim ve pazarlama alanındaki deneyimli isimlerinden Engin Gedik, kurduğu iletişim ajansı 1440 ile yoluna devam edecek.

Geçtiğimiz haftalarda Turkcell Kurumsal ve Dijital İletişim Direktörlüğü görevinden ayrılan Engin Gedik, bu alandaki 22 yıla varan tecrübesini diğer şirketlerin hizmetine sunuyor. Markalara yeni bir hikaye deneyimi sunmayı, içerik ve teknolojiyi birleştirerek hedef kitlelerinin ve markaların en değerli anlarını kesiştirecek yeni projeleri hayata geçirmeyi amaçlıyor.

14401440, hayatın hızlı akışı

Hayatın hızlı akışından yola çıkarak yeni ajansına 1440 adını verdiğini belirten Gedik, sözlerine şöyle devam etti: “Çok hızlı bir şekilde akan günlük hayatımızda farkında bile olmadan 24 saat birçok şey sığdırıyoruz. Her anı bir fırsat olarak görmesi gelen markalar, müşterilerinin değerli ve çok kısıtlı zamanlarında varlık göstermeye çalışıyorlar. İşte bu içgörüden yola çıkarak kurduğumuz ajansımız 1440 ile bir gün içerisindeki toplam dakika içinde iş ortağı olduğumuz markaların zihin paylarını artırmayı hedefliyoruz. Yeni nesil bir iletişim ajansı olarak sektörde yapılmamış işlere imza atmayı amaçlıyoruz. İçeriği teknoloji ile harmanlayacak ve birlikte çalıştığımız markaların müşterilerine yepyeni bir hikaye deneyimi sağlayacağız. Çok zor şartlar altında bir markayı var etmeyi başarmış herkesin anlatacağı bir hikayesi vardır. Yeterki hikayelerini doğru anlatabilsinler.”

1440, diğer taraftan VR ve AR projeleriyle müşterilerine farklılık sağlamayı amaçlıyor. Bu amaçla merkezi ABD’de bulunan VR Masters LLC şirketi ile bir ortaklığa gitmiş. Gedik, konuyla ilgili olarak “Artık markalar için klasik yöntemlerle iletişim kurma dönemi bitti. Reklamın inandırıcılığı ve pahalı olması markaları yeni nesil iletişim yöntemlerine itiyor. 1440 olarak biz bu ihtiyacı giderecek ve şirketlerin iletişimlerini bir başka boyuta taşıyacağız” dedi.